Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:41. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Moda, design i fotografia

Moda, design i fotografia
2015-08-16 08:23
Wystawę prac młodych artystów - projektantów mody, designerów i fotografów można oglądać w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52, Kraków). Wystawa jest przeglądem szerokich inspiracji, technik oraz wiedzy, którą nabyli w KSA.

Na ekspozycji w zabytkowym Pałacu Księcia Zamoyskiego możemy zobaczyć projekty mody, stworzone przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Prezentują, jak wiele tematów interesuje młodych projektantów - znajdziemy tu zarówno rekonstrukcje ubiorów historycznych, jak i nowoczesne, awangardowe projekty, a także szkice i rysunki żurnalowe.

Studenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni pokazują, że polski design ma bardzo wiele ciekawego do powiedzenia. Znajdziemy tu zarówno przedmioty codziennego użytku (uwagę przykuwają zwłaszcza efektowne lampy), jak i atrakcyjną biżuterię wykonaną z innowacyjnych materiałów (makaron, fiolki, szpilki).

Prace studentów Szkoły Kreatywnej Fotografii to kolaż wielu odmiennych technik, co uzmysławia, jak szerokie jest spektrum nauki w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Znajdziemy tu zarówno zdjęcia mody, portrety monochromatyczne i kolorowe, jak i pejzaże, ujęcia podwodne, aż po malarską technikę gumy chromianowej.

Ekspozycja uzmysławia, że tylko posiadający gruntowną wiedzę projektant czy fotograf może stworzyć autentyczne dzieła sztuki.

Wystawa jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 16.00 aż do 15 września. Wstęp bezpłatny.