Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:40. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Wystawa zdjęć z Kambodży

Wystawa zdjęć z Kambodży
2015-08-16 15:52
Do końca sierpnia w krakowskiej klubokawiarni Czuły Barbarzyńca można zobaczyć wystawę fotografii „Podróż z misją”. Autorami pięknych, poruszających zdjęć są pracownicy IKEA, którzy w maju tego roku odwiedzili Kambodżę. Wyprawa pozwoliła im zobaczyć na własne oczy, że ich codzienna praca, w ramach kampanii społecznych, organizowanych w sklepach IKEA, naprawdę ma sens. 

„Pluszaki dla Edukacji” oraz „Jaśniejsza Przyszłość dla Uchodźców” to dwie akcje IKEA, w które co roku angażują się klienci i pracownicy sklepów na całym świecie. Także w Polsce cieszą się one dużym zainteresowaniem i ogromnym wsparciem. Środki finansowe – 1 euro z każdego zakupionego pluszaka czy sprzedanej żarówki – trafiają do IKEA Foundation, a ta następnie przekazuje je organizacjom partnerskim, takim jak UNICEF, UNHCR i Save the Children. Właśnie z tą ostatnią, 5 polskich pracowników IKEA, odwiedziło w maju Kambodżę – jeden z 46 krajów wspieranych przez IKEA Foundation. 

Agata, Asia, Magda, Grzesiek i Tomek przez ponad tydzień obserwowali efekty działań organizacji – głównie w szkołach, które są bezpośrednimi beneficjentami pomocy. Edukacja to bowiem najważniejszy obszar wspierany przez IKEA Foundation. To, co zobaczyli na miejscu, niejednokrotnie ich zaskakiwało i skłaniało do refleksji. Teraz pragną podzielić się swoimi przeżyciami i chwilami uchwyconymi w fotograficznych kadrach.

„Wystawa jest próbą opowiedzenia pewnej historii. Historii o miejscu, które potrzebuje wsparcia, by móc normalnie funkcjonować. Wsparcia zwłaszcza w obszarze edukacji, gdyż to ona jest przepustką do lepszego życia. Kambodża jest jednym z 46 krajów objętych pomocą IKEA Foundation, która finansuje tam działania na rzecz edukacji i poprawy dostępu do niej. To kraj, w którym 96% dzieci zaczyna szkołę, jednak mniej niż 50% ją kończy. Wpływ na to mają różne czynniki, ale najważniejsze z nich to brak dostępu do edukacji, w tym niedostateczna liczba szkół i nauczycieli – szczególnie na terenach oddalonych od większych miast – a także marginalizacja dzieci niepełnosprawnych i pochodzących z najbiedniejszych rodzin oraz przyzwolenie na pracę dzieci w czasie, kiedy powinny się uczyć” – powiedziała Agata Czachórska, P.O. Kierownika ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Retail.
Podróż z misjąTo nie tylko hasło wystawy fotografii, ale też tytuł katalogu ze zdjęciami i dodatkowymi informacjami na temat różnych aspektów życia w Kambodży. 

Katalog można otrzymać bezpłatnie odwiedzając w wakacje krakowską klubokawiarnię Czuły Barbarzyńca przy ul. Brzozowej 15.