Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:40. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Krakowiaki na półmetku

Krakowiaki na półmetku
2015-11-23 21:53
Niemal z każdym dniem przybywa w Krakowie tramwajów zamówionych w bydgoskiej fabryce PESA. Wczoraj wieczorem (19 listopada) z fabryki wyjechał osiemnasty pojazd.Jeszcze przed kilkunastoma dniami  w medialnych doniesieniach na temat realizacji tego kontraktu dominował „czarny scenariusz” (opisywany prasowymi tytułami typu „PESA nie zdąży”, „Kraków straci miliony z unijnych dotacji”), a zapewnienia producenta o dostarczeniu wszystkich 36 „Krakowiaków” do końca roku traktowane były z przymrużeniem oka. Tymczasem od piątku 13 listopada niemal codziennie wyjeżdżają z firmy kolejne lawety z tramwajami, które w stolicy Małopolski przechodzą odbiory końcowe. 

W tym tygodniu w Krakowie Tomasz Zaboklicki, Prezes PESA Bydgoszcz SA wraz z dyrektorem Marketingu Rynku Lekkich Pojazdów Szynowych PESA Robertem Szotem osobiście zapoznali prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego z zaawansowaniem produkcji. Podczas spotkania potwierdzili także, że dostawa wszystkich 36 tramwajów do końca tego roku jest niezagrożona. Prezes Tomasz Zaboklicki po raz kolejny podkreślał  bardzo dobrą współpracę z krakowskimi partnerami – wymagającymi, na bieżąco monitorującymi realizację umowy, ale konsekwentnie dążącymi do wspólnego, priorytetowego celu, czyli odebrania wszystkich 36 tramwajów do końca grudnia 2015 roku

Wczoraj wieczorem (19 listopada) producent wysłał do MPK SA osiemnasty pojazd, a to oznacza, że została zrealizowana połowa całego kontraktu.

- Jestem absolutnie spokojny  – i nie jest to „urzędowy” optymizm, lecz realna ocena sytuacji – że wszystkie pojazdy dostarczymy zgodnie z ustaleniami z zamawiającym do końca roku i Kraków w terminie rozliczy projekt finansowany ze środków unijnych – mówi dyrektor Robert Szot, dyrektor Marketingu Rynku Lekkich Pojazdów Szynowych PESA. – Krakowianie już dziś są zadowoleni z naszych tramwajów. W piątek, 20 listopada czternasty wagon zacznie wozić  pasażerów, a z każdym tygodniem ich liczba będzie systematycznie wzrastać.  

Michał Żurowski – rzecznik PESA