Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:41. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Konkurs na Drzewko Emausowe

Konkurs na Drzewko Emausowe
2016-02-24 12:09
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ogłasza III edycję konkursu na najpiękniejsze Drzewko Emausowe, nawiązuje do tradycyjnych drzewek życia, które można było znaleźć  na straganach kiermaszu odbywającego się nieopodal klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Pamięć o tej, nieco już zapomnianej zabawce, powraca obecnie dzięki corocznemu konkursowi organizowanemu przez MHK.

Wykonane dowolną techniką i z dowolnych materiałów drzewka nawiązujące formą do tych zabawek można przynosić na skwer przed klasztorem Norbertanek (ul. Kościuszki 88) w sobotę 19 marca w godzinach 11.00 do 12.00. Następnie drzewka zostaną przeniesione do Domu Zwierzynieckiego (ul. Królowej Jadwigi 41), gdzie odbędą się obrady jury.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej (do 12 lat), młodzieżowej (12-18 lat) oraz dorosłych (powyżej 18 lat). Komisja będzie oceniała pomysłowość, estetykę i staranność wykonania drzewek. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają nagrody.  
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas "Przystanku Emaus" odbywającego się w Domu Zwierzynieckim w Poniedziałek Wielkanocny 28 marca 2016 roku o godzinie 12.00.