Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:42. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Cracow Fashion Awards

Cracow Fashion Awards
2016-02-26 14:15
Gala Cracow Fashion Awards, organizowana przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, będzie świętem mody w Krakowie. Wśród gości specjalnych wydarzenia będzie Gosia Sobiczewska, która pokaże najnowszą kolekcję swojej marki ESTby ES na jesień/zimę 2016/2017 – będzie to jej polska premiera na wybiegu! Wydarzenie jest częścią Cracow Fashion Week (5-12 marca).Gosia Sobiczewska będzie również członkiem Rady Wysokich Krawców, która przyzna nagrodę Grand Prix dla Kolekcji Roku w konkursie dyplomowym SAPU. Gala Cracow Fashion Awards, będąca pokazem dyplomowym SAPU, odbędzie się 6 marca o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Marka ESTby ES., jedna z najbardziej gorących polskich marek, powstała w 2009 roku. Jej założycielką i projektantką jest Gosia Sobiczewska (absolwentka ASP Łódź), która umiejętnie przekłada kreacyjne wizje na funkcjonalne prêt-à-porter. To autorska moda w służbie codzienności, bez krzykliwości, ale z wzorniczą intrygą. Z pozoru proste formy przyciągają uwagę dyskretnym drapowaniem, intrygującą lamówką, ukrytym deseniem i pomysłowym cięciem. Tu nic nie jest do końca oczywiste, ale wszystko jest doskonale użyteczne i stworzone z myślą o kobiecej sylwetce. To odzieżowa klasyka z wyraźnym charakterem. Kolekcje ESTby ES. można kupić w kraju i za granicą, a najnowsza z nich na sezon jesien/zima 2016/17 była prezentowana na targach w Berlinie, Nowym Jorku i Paryżu.

Cracow Fashion Awards to pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, w czasie którego zobaczymy również kolekcje gościnne. Swoje kolekcje zaprezentują również laureaci międzynarodowych nagród z Włoch, Węgier i Słowacji. Zobaczymy także wyjątkowy pokaz kilku najbardziej utalentowanych młodych projektantów z Ukrainy.

Projektantów kończących SAPU ocenią osobowości mody, które tworzyć będą trzy składy jury: Radę Wysokich Krawców, Radę Mediów oraz nowość – Radę Artystów. Przyznają oni nagrody dla najlepszych kolekcji. Znajdą się tu osobowości mody i sztuki, m.in. Jerzy Antkowiak, Joanna Przetakiewicz, Krzysztof Łoszewski, Krystyna Mazurówna, Ranita Sobańska, Anna Pięta, Magdalena Korcz, Anna Jatczak, Elwira Rutkowska czy Agata Mayer.

Organizatorem i inicjatorem Cracow Fashion Week jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU www.ksa.edu.pl. Jest to jedna z najlepszych szkół uczących projektantów mody w Polsce, ma także międzynarodową renomę. Dowodzą tego liczne sukcesy – tylko w 2015 roku absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymali w 2015 kilkanaście międzynarodowych nagród, zdobywając uznanie nie tylko w Polsce (Złota Nitka, Srebrna Pętelka, nagroda Fashion Week Poland), ale również w Hongkongu (Eco Chic Design) czy Nowej Zelandii (World of Wearable Art). Kraków, dzięki działaniom SAPU i Cracow Fashion Week, stał się jednym z najważniejszych ośrodków kształcących projektantów mody w Polsce i zdobył w tej dziedzinie międzynarodową rozpoznawalność. W 2015 roku SAPU obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia, który uświetniły spotkania z osobowościami mody.

Partnerem organizacyjnym Cracow Fashion Week jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, wydarzenie ma także partnerstwo Miasta Krakowa.