Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:41. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Hakerzy w Krakowie

Hakerzy w Krakowie
2016-02-26 14:21
Bez nauczycieli, bez zadań i szkolnej dyscypliny. Dzieciaki współpracują ze sobą, albo pracują same. Nikt ich nie pogania, nikt nie mówi, co mają robić. Tak działają kluby CoderDojo - ogólnopolskiej społeczności pasjonatów nowych technologii. W sobotę, 5 marca jej założyciele organizują spotkanie inauguracyjne w Krakowie.Fundacja CoderDojo powstała w 2013 roku w Zambrowie. Od tego czasu, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, otwarto 8 klubów w całej Polsce. Najnowszy, który wystartował w lutym, działa we Wrocławiu. Na cotygodniowych, sobotnich zajęciach spotykają się mentorzy: programiści, animatorzy, pasjonaci nowych technologii lub po prostu rodzice młodych hakerów oraz dzieciaki, które chcą zrobić ze swoimi komputerami więcej, niż tylko grać w gry.

„W CoderDojo wierzymy w to, że wolność jest najlepszym środowiskiem do nauki – mówi Kamil Sijko, założyciel CoderDojo w Polsce. – Naszym celem jest stworzenie takiej atmosfery, żeby dzieciaki chciały do nas przychodzić i uczyć się programowania. Mentorzy, którzy organizują spotkania są po to, by doradzać i wspierać. Wszyscy uczą się od wszystkich. To właśnie chcemy przekazać gościom naszego spotkania.”

Zajęcia odbywają się w salach udostępnionych dzięki uprzejmości lokalnych firm lub instytucji. Mentorzy są zawsze wolontariuszami, a udział w zajęciach jest bezpłatny. W Krakowie spotkanie CoderDojo odbędzie się w siedzibie Hub:raum (Przemysłowa 12) w sobotę 5 marca od godz. 11.00. Zapraszamy na nie programistów, animatorów i pasjonatów nowych technologii, którzy mogą zostać mentorami oraz rodziców i młodych hakerów, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami programistycznymi, porozmawiać z mentorami z całej Polski i dołączyć do społeczności CoderDojo.

Spotkanie i warsztaty są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.