Startuj z nami | Dzisiaj jest 16 sierpnia 2017 23:30. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Można taniej po A4!

Można taniej po A4!
2016-03-02 19:47
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zwiększa rabaty przysługujące użytkownikom przedpłaconej karty zbliżeniowej KartA4 oraz bloczków abonamentowych, jako najszybszych metod płatności. Po uwzględnieniu 10-procentowego rabatu, wysokość opłat dla pojazdów osobowych będzie równa stawce z 2012 r.Analizy czasów obsługi podróżnych na Placach Poboru Opłat, przeprowadzone przez koncesjonariusza po wprowadzeniu w styczniu karty zbliżeniowej wykazały, że KartA4 i abonamenty to bezkonkurencyjne metody wnoszenia opłat za podróż autostradą A4 Katowice-Kraków pod względem szybkości obsługi podróżnych. W ramach polityki zwiększania przepustowości PPO, władze spółki zdecydowały o promowaniu używania tych metod większym rabatem niż obowiązujące obecnie 5 procent. Od 15 marca przy zakupie kart zbliżeniowych lub doładowania do nich oraz przy zakupie abonamentów obowiązywać będzie  10 proc. rabat dla każdej kategorii pojazdów. Do 20 szt. zmniejszona zostanie minimalna liczba impulsów (przejazdów) na karcie zbliżeniowej oraz liczba abonamentów w bloczkach.

Abonamenty pojawią się w sprzedaży ponownie 15 marca br. (zostały wycofane po wprowadzeniu KartA4). 
– Uruchamiając sprzedaż karty zbliżeniowej KartA4, zakładaliśmy, że pod względem czasu transakcji mocno wyprzedzi ona abonamenty. W praktyce okazało się, że są to czasy porównywalne. Postanowiliśmy zaoferować obie formy płatności, jako zdecydowanie szybsze od płatności kartami płatniczymi czy gotówką. Promując je, chcemy skrócić czas postoju na Placach Poboru Opłat do minimum – mówi Rafał Czechowski, rzecznik SAM SA. 

Żeby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z najszybszych metod płatności, dla posiadaczy abonamentów i KartA4 wyznaczona zostanie jedna bramka na każdym Placu Poboru Opłat, tj. bramka nr 5 lub nr 14 – w zależności od kierunku jazdy. W dalszym ciągu abonamenty i KartA4 będą akceptowane także na pozostałych bramkach. Wyjątkiem są skrajne, lewe bramki samoobsługowe, gdzie możliwa jest płatność wyłącznie kartami bankowymi, paliwowymi i kartami zbliżeniowymi. 

KartA4 pozostanie najszybszą metodą wnoszenia opłat za autostradę na bramce samoobsługowej, na której abonamentami płacić nie można. Karta zbliżeniowa ma nad nimi również tę przewagę, że dedykowany jej serwis www.karta4.pl umożliwia nie tylko wygodne doładowanie karty, ale i śledzenie na bieżąco informacji o liczbie impulsów, zrealizowanych transakcjach czy przejazdach.

Posiadacze kartA4 z pełnymi, nienaruszonymi pakietami impulsów, zakupionymi w cenach obowiązujących do 15 marca br. oraz posiadacze kompletnych i ważnych bloczków abonamentowych będą mogli je zwrócić i kupić pakiety impulsów czy abonamenty z 10% rabatem.